SENIOR POWER ELECTRONICS ENGINEER

Katowice (śląskie), Branża: Elektronika / Elektryka

Numer referencyjny: SPEE/07/19

Ilość wakatów: 1

Termin składania: 2019-07-31

Biuro Rekrutacji Pracowników ACTIO-HR Sp. z o.o. dla Naszego Klienta – Międzynarodowej firmy produkcyjnej - poszukujemy kandydata na stanowisko:

SENIOR POWER ENGINEER

Miejsce pracy: Katowice

Kluczowe Obowiązki:

• Analizowanie i projektowanie obwodów i układów elektrycznych, które są częścią nowych linii produktów dla falowników przemysłowych / konwerterów, pod kierunkiem Inżynierów Projektu i Kierowników Projektów.

• Odpowiedzialność za analizę projektu rozwoju produktu, wykorzystanie możliwości w zakresie analizy, projektowania, harmonogramowania zadań, oceny kosztów.

• Uczestnictwo w tworzeniu specyfikacji projektowych produktów i kierowaniu działaniami technicznymi w celu wsparcia realizacji tych projektów.

• Analizowanie, projektowanie i planowanie realizacji tych zadań w opłacalny sposób.

• Analizowanie wadliwych obwodów i układów elektrycznych i elektromechanicznych oraz ocena przyczyn źródłowych.

• Uczestnictwo w testach walidacji prototypów i testach kwalifikacyjnych produktów w odniesieniu do harmonogramu i rozwiązywania problemu dla przypisanych programów.

• Odpowiedzialność za udział w ćwiczeniach analizy konkurencyjnej w celu określenia nowych wymagań dotyczących produktu.

• Rozwijanie produktów wykorzystujących wymagane procesy rozwojowe i usprawniających procesy.

• Wspomaganie produkcji w rozwiązywaniu problemów testowych i produkcyjnych dla produktów oraz wspomaganie serwisu w terenie w rozwiązywaniu problemów związanych z zastosowaniem produktu w odniesieniu do wydajności produktu i projektowania systemu. Interfejs z klientami w zakresie koncepcji, testów i rozruchu urządzeń.

• Identyfikacja i promowanie nowych metodologii i procesów, aby zwiększyć efektywność procesu rozwoju.

Wymagania:

• od 5 do 7 lat doświadczenia związanego z inżynierią elektryczną lub energoelektroniką.

• Znajomość standardów: USA, C.S.A. i CE.

• Znajomość odpowiednich narzędzi inżynierskich, takich jak Simplorer, AnSYS Maxwell / Q3d, Matlab Simulink itp.

• Znajomość analizy podatności na zakłócenia elektromagnetyczne i emisji z produktów konwersji energii.

• Znajomość zasad zarządzania ograniczeniami EMC 61800-5-1 i norm EMC, odpowiednie wymagania Agencji, takie jak UL508 i EN61800-3, 61800-5 normy dotyczące produktów.

• Wiedza w zakresie urządzeń zasilających, takich jak: IGBT, zasilacze impulsowe, konstrukcje magistrali i kondensatory mocy.

• Umiejętność kierowania małym zespołem funkcjonalnym składającym się z inżynierów elektryków, mechaników, inżynierów i techników.

• Wykształcenie wyższe związane z inżynierią elektryczną lub energoelektroniką.

• Umiejętność symulacji konwertera mocy i układu napędowego silnika.

• Znajomość kontrolera nadrzędnego konwertera węzłów sieci i / lub aktywnego projektu prostownika czołowego.

• Znajomość obwodów i układów elektrycznych i elektromechanicznych we wszystkich trzech dyscyplinach techniki analogowej, cyfrowej i energetycznej za pomocą narzędzi i procedur symulacyjnych.

• Znajomość zasad projektowania dla Six Sigma w zakresie analizy statystycznej i wyboru problemu / rozwiązania.

Oferujemy dla Ciebie:

• Pracę w zespole składającym się z ponad 500 inżynierów
• Pracę nad interesującymi projektami w niezależnym ośrodku badawczo-rozwojowym
• Międzynarodowe środowisko pracy w dynamicznej firmie
• Premię roczną
• Pakiet korzyści obejmujący grupowe ubezpieczenie na życie, prywatną opiekę zdrowotną z opieką dentystyczną, system kafeteryjny (karta Multisport , bilety do kina, itp.), bonusy świąteczne, kursy językowe i inne
• Szkolenia i możliwości rozwoju
• Elastyczne godziny pracy
• Program rekomendacji Połącz znajomego

Opis dodatkowy:

Kandydatów spełniających powyższe kryteria prosimy o przesłanie CV poprzez poniższy formularz na stronie.

W treści dokumentu aplikacyjnego prosimy  o dopisanie :

1.  obowiązkowo
„Wyrażam  zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumencie  aplikacyjnym   ( CV ) w procesie   rekrutacyjnym SPEE/07/19  organizowanych przez firmę ACTIO HR Sp. z o.o z siedzibą w Gdańsku przy ul.Strzeleckiej 7 B lok. 2.2  , oraz upoważniam  ACTIO HR S p. z o.o. do  ich przekazania potencjalnemu Pracodawcy w celu realizacji procesu rekrutacyjnego i  w  ramach umowy współpracy pomiędzy Agencją , a Klientem  .”

2. dobrowolnie
„Wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w dokumencie aplikacyjnym   ( CV ) dla potrzeb przyszłych  procesów rekrutacyjnych organizowanych przez firmę ACTIO HR Sp. z o.o z siedzibą w Gdańsku przy ul.Strzeleckiej 7 B lok. 2.2  , w  tym również na inne stanowiska oraz upoważniam  ACTIO HR Sp. z o.o. do ich przekazania potencjalnemu Pracodawcy w celu realizacji procesu rekrutacyjnego i w  ramach umowy współpracy pomiędzy Agencją , a Klientem  .”